انواع ویزای کانادا

امروز قصد داریم تا درمورد انواع ویزای کانادا باهاتون صحبت کنیم. اینکه هدف شما از سفر به کانادا چه چیزی باشه فرقی نمی کنه. شما می توانید برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور توریستی کانادا، اخذ اقامت کانادا، تحصیل و یا استفاده از فرصت‌های مطالعاتی و با هر هدف و انگیزه دیگه ای بخواهید وارد این کشور بشید.

باید بدونید به عنوان یک ایرانی ملزم به دریافت ویزای کانادا هستید.

سیاست‌های مختص جذب شهروند، نیروی کار و گردشگر کانادا باعث شده حتی با وجود روابط نه‌ چندان جالب دولت‌های ایران و کانادا، همچنان این کشور به عنوان یکی از مقاصد اصلی سفر توریستی، ادامه تحصیلی و زندگی برای ایرانیان مطرح مطرح باشه. اگر قصد اخذ ویزای کانادا رو دارید، شرکت توریستی اقامتی ترک سانا در زمینه خدمات ویزای کانادا، تو این مسیر مشاور و همراه شما هست تا بتونید تو کوتاه ترین زمان به هدفتون برسید.

مقدمه

شاید خیلی از شماها تصور کنید کانادا کشوری کاملا سردسیر هست. اما باید بدانید برخلاف این باور عمومی، این کشور دارای اقلیم کاملا متفاوت هست. اقلیم کانادا در نواحی مختلف به ویژه در مرزهای جنوبی بسیار متفاوت از تصویر ذهنی ما است. آب و هوای کانادا چنان تنوعی دارد که در برخی روزها دمای یک نقطه از آن تا ۳۰ درجه زیر صفر می‌رسد درحالیکه در همان روز دمای شهری دیگر مثبت ۳۰ درجه سانتیگراد هست.

شاید همین تنوع اقلیم و شرایط مطلوب این کشور باعث شده خیلی ها از سراسر دنیا اقدام به اخذ ویزا به قصد مهاجرت یا اقامت تو کانادا کنن. در ادامه توضیحات جامعی در رابطه با انواع ویزای کانادا برای شما عزیزان بیان میکنیم.

اخذ ویزای شینگن

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا انواع مختلفی داره که بسته به نیاز هر فرد می‌بایست نسبت به دریافت آن اقدام کرد. انواع ویزای کانادا شامل مواردی متعددی چون ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای فرصت مطالعاتی و … هست که در ادامه دسته‌بندی کاملی از انواع ویزای کانادا به همراه توضیحات آن ارائه می کنیم. باید بدونید انواع ویزای کانادا اساسا به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شود:

  • ویزای موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت درخواست و دریافت هر یک از ۲ قسم ویزای کانادا از دو طریق می‌توان اقدام کرد. ثبت نام آنلاین ویزای کانادا و روش دوم مراجعه حضوری به سفارت کانادا و ارائه مدارک به صورت دستی پرکردن مدارک در محل سفارت کانادا که اصطلاحا به آن (Draft یا Paper) می‌گویند.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا کانادا می‌بایست برای انگشت‌نگاری و یا بیومتریک ویزای کانادا به یکی از وَکهای دفاتر VFS در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. اگر چه بنابر اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا است.

در ادامه انواع ویزای کانادا رو براتون شرح میدهیم.

1- ویزای اسپانسر شیپ(همسر) :

اولین روشی که با استفاده از آن می‌توانیم ویزای کانادا را دریافت کنیم ازدواج با ساکنین کاناداست. این مورد میتونه یکی از بهترین انتخاب ها برای افرادی باشه که میخوان بی دردسر اقامت کانادا رو دریافت کنن. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که فرد مورد نظرتون باید ساکن دائم کانادا و بالای ۱۸ سال باشه، در این صورت هست که می توانید از این ویزا استفاده کنید.

2- ویزای خوداشتغالی:

اگر شما یه فرد ورزشکار ، یا هنرمند هستید باید بدونید مسیر راحتتری نسبت به افراد عادی برای اخذ ویزای کانادا دارید. افرادی که در رشته های هنری و ورزشی توانسته اند در ۵ سال گذشته از رشته خود کسب درآمد کنن و آن را به عنوان شغل خود انتخاب کرده اند می‌توانند ازاین ویزا استفاده نمایند.

ویزای دعوت نامه :

یکی از روش های دیگه اخذ ویزای کانادا و دریافت اقامت تو این کشور ویزای کاری و دریافت دعوتنامه هست. شما میتونید براساس رشته، شغل و تجربه ای که دارین اقدام به ارسال رزومه کاریتون برای شرکت های مرتبط با حرفتون کنید. درصورتیکه شرکت مدنظرتون که اتفاقا مستقر تو کانادا هم باید باشه به فردی با مشخصات شما نیاز داشته باشه، برای شما درخواست همکاری ارسال میکنه. خوب تا اینجای کار شما بیشتر مسیر رو تونستین طی کنید. چون افرادی که واجد شرایط شرکتها و کمپانی های کانادایی هستند به عنوان پیشنهاد کار می‌توانند به این کشور ازطریق دعوتنامه مهاجرت کنند.

ما در ترک سانا شما را در اخذ ویزای کانادا همراهی خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره می‌توانید از راه های ارتباطی موجود در سایت با ما تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست